“Rádio nás sbližuje se vzdálenými zeměmi a znesvařuje se sousedy.”

~ Emil Krotkij

Česká hudba, dobrá hudba

Rádio Čechie je internetové rádio, které hraje výhradně českou muziku. Vysíláme 24 hodin denně bez zbytečných řečí pro všechny, kteří si rádi poslechnou staré i nové české hity všech stylů a žánrů. Kromě Karla Gotta, Hany Zagorové, Waldemara Matušky, Heleny Vondráčkové, Václava Neckáře, Olympicu nebo Katapultu najdete v našem playlistu například kapelu Jelen, Nebe, Slza, Donaha, Koblížci, Rybičky 48, písničky Adama Mišíka, Pavla Callty, Sebastiana a spoustu dalších. Pro rockery máme v playlistu připraveny Arakain, Kabát, Škwor, Tlustá Berta, Tři sestry, Brutus, Harlej, Walda gang, Visací zámek a další. Své místo v našem rádiu má i kapela Sto zvířat, Tleskač, Yo Yo Band, Žlutý pes, Doctor P.P. Samozřejmě nesmí chybět Kryštof, Chinaski, Mandrage, Divokej Bill, Mig 21, Wanastowi Vjecy ani Wohnout. Zkrátka v rádiu Čechie si každý najde svoji oblíbenou písničku a interpreta.

Naším cílem je také podpora a propagace české hudby. Pokud máte začínající kapelu nebo jste se rozhodli pro samostatnou hudební dráhu a potřebujete se zviditelnit, neváhejte se obrátit na naše rádio. Rádi vám pomůžeme nastartovat kariéru.

Staňte se patronem rádia Čechie! Naším současným cílem je vybrat cca 6 000 Kč měsíčně, abychom pokryli výdaje na provoz rádia. Každý váš příspěvek nás přibližuje blíž k tomu, tohoto cíle dosáhnout. :)

Nejsme obyčejné rádio, jsme rádio internetové

 

Jste spokojeni s repertoárem rádia?

Loading ... Loading ...
 

Česká hudba napříč dekádami

Na hudbě je krásný, že ti ji nemůžou vzít.

~ Vykoupení z věznice Shawshank

Hudbu nezajímají rasy a národy. Ta to bere šmahem.

 
 
~ Kolja

Hrajeme česky od rána do večera

Kdo vlastně jsme/ jsem?

O rádiu

V létě 2015 jsem úspěšně ukončila svoje vysokoškolská studia a stála jsem před otázkou: „Co dál?“ Marně jsem se pokoušela sehnat práci v oboru a tak jsem začala přemýšlet o možnosti podnikání. Ale jakým směrem se vydat? Povídala jsem si o tom s bráchou, ze kterého najednou vypadlo: „Rádio, které bude hrát jenom českou hudbu.“ V té chvíli to byl jenom takový výkřik, plácnutí do vody, ale mně se ten nápad nezdál vůbec špatný a malé zaseté semínko v mojí hlavě začalo pomalu ale jistě klíčit a růst (díky, Mates).

Jako vystudovaná zvukařka a dlouholetá aktivní muzikantka mám k hudbě velice úzký vztah a českou hudbu jsem vždycky měla a mám ráda. Navíc, kolik rádií u nás hraje jenom česky?

Začala jsem si shánět informace, víc se zajímat, co provoz internetového rádia všechno obnáší a v září jsem se definitivně rozhodla, že do toho půjdu. Chtěla jsem dělat něco, co by mě bavilo, z čeho bych měla radost a co by mě do budoucna mohlo třeba i živit. Vrhla jsem se na tvorbu vlastních internetových a facebookových stránek, začala jsem připravovat playlisty, kamarád animátor mi udělal logo (díky, Kubo).

Přípravy byly náročné, všechno jsem se učila tak nějak za pochodu, ale nakonec se to povedlo dotáhnout do konce a v pátek 16. října 2015 kolem druhé hodiny odpoledne začalo rádio Čechie poprvé vysílat.

Radost byla obrovská a mým novým cílem bylo získat co nejvíce posluchačů a ideálně i nějaké inzerenty nebo sponzory, protože i když jde o rádio internetové a jeho provoz je ve srovnání s klasickým rádiem víceméně nízkonákladový, úplně zadarmo není.

Chtěla bych tedy tímto poděkovat svým partnerům ZIPInzert (konkrétně paní Hřebejkové) a společnosti Fénix ProDabing, kteří mě podporují, umožňují mi dělat to, co mě opravdu baví a pomáhají mi dosáhnout vysněného cíle.

Není to tak jednoduché jak se mi to na začátku zdálo, ale věřím, že se mi moje úsilí vyplatí, že všechny moje s láskou připravované playlisty někdo ocení a že se mi daří předávat a šířit radost z české hudby dál :)

S láskou, vaše Radka